SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

 

 

Aktualności

Code Week Polska 2017 w naszej bibliotece

23.10.2017

O inicjatywie

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Wszystkie wydarzenia (  takie jak warsztaty, szkolenia, zajęcia dla dzieci) które odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, także w Polsce, mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Te akcje mają za zadanie uzmysławać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i każdy może się go nauczyć, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia i miejsca zamieszkania.

W tym roku Code Week trwał...2 tygodnie - od 7 do 22 października. 

A co się działo u nas?

Nasza biblioteka włączyła się do Tygodnia Kodowania po raz pierwszy i raczej nie ostatni - wszak posiadanie "własnego" Lokalnego Klubu Kodowania zobowiązuje ! Kolejne spotkania odbywały się  14, 16, 18, 19 oraz 20 października. 

14.10 -spotkała się grupa pracująca nad budową drukarki 3D w ramach projektu "Wydrukuj sobie skrzydła", 16.10-  sześciolatki wspólnie z wychowawczyniami rozkodowały zaszyforwane rysunki,  18.10. - programowały cyborga ( początkowo w osobie bibliotekarki, później - koleżanki i kolegów ), poznały LOFI-ego Robota, 19.10. - siedmiolatki grały z nami  w Cody Roby ( plansza powstała na podłodze, przeszkodami stały się poduszki, a pojedynkującymi robotami - dzieciaki ), a 20.10. odtańczyliśmy najbardziej fantazyjny taniec robotów, jaki tylko mogliśmy w ciągu tej jednej godziny zajęć sobie ...zaprogramować. 

Było świetnie! Za rok znów będziemy świętować Code Week... :) 

Wydrukuj sobie skrzydła - ciąg dalszy spotkań...

17.10.2017

Nieco opóźnieni przez okres wakacyjno-urlopowy, od jesieni wzięliśmy się do realizacji konkretów. Za nami pięć spotkań, zrealizowane zagadnienia teoretyczne, zamontowana osie Z i X oraz silniki na wydrukowanych uprzednio uchwytach. Jest ekstruder oraz elementy stołu grzewczego... Sporo pracy jeszcze przed nami! Ale wydrukujemy te skrzydła - choćby nie wiem, co... ! ;) 

Zapraszamy na nową wystawę znaczków i numizmatów!

11.10.2017

Piękne zbiory należące do Pana Jana Kloca można będzie podziwiać w naszej bibliotece od 6 do 31 października.

Zapraszamy serdecznie równiez na spotkanie z kolekcjonerem - w najbliższy poniedziałek, 16 października o godzinie 17:00. Warto być, obejrzeć i zaspokoić ciekawość, otrzymując informacje z pierwszej ręki - bo od niego samego! - o niezwykłej pasji mieszkańca naszej gminy.

Tydzień Zakazanych Książek 2017

07.10.2017

Zespół biblioteki dziękuje wszystkim za tak liczny udział w wydarzeniu! I pamiętajcie - nie bójcie się myślieć...samodzielnie! :) 

 
Tydzień Zakazanych Książek to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Jej celem jest uświadomienie czytelnikom czym jest cenzura oraz zainteresowanie ich literaturą, jaka była lub nadal jest zakazywana w różnych miejscach na świecie.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów włącza się w akcję po raz ...ósmy. Od poniedziałku ( 25 września )  do piątku (29 września) na odwiedzających placówkę czekały  ciekawostki, zajęcia dla uczniów (po wcześniejszym kontakcie) i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z wybraną pozycją literacką z Indeksu Ksiąg Zabronionych. W spotkaniach wzięla udział ponad setka uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, seniorów ( odbyło się w sumie 11 prezentacji )  i indywidualnych odwiedzin, a o zakazanych lekturach z pasją opowiadała bibliotekarka Katarzyna Połom, która w temacie czuje się jak ryba w wodzie. 
 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów włącza się w akcję po raz ...ósmy. Od poniedziałku ( 25 września )  do piątku (29 września) na odwiedzających placówkę czekają ciekawostki, zajęcia dla uczniów (po wcześniejszym kontakcie) i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z wybraną pozycją literacką z Indeksu Ksiąg Zabronionych. Odwiedziła nas ponad setka uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, seniorów i osób dorosłych. Zakazanych Książek to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Jej celem jest uświadomienie czytelnikom czym jest cenzura oraz zainteresowanie ich literaturą, jaka była lub nadal jest zakazywana w różnych miejscach na świecie.
 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów włącza się w akcję po raz ...ósmy. Od poniedziałku ( 25 września )  do piątku (29 września) na odwiedzających placówkę czekają ciekawostki, zajęcia dla uczniów (po wcześniejszym kontakcie) i możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z wybraną pozycją literacką z Indeksu Ksiąg Zabronionych. Odwiedziła nas ponad setka uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, seniorów i osób dorosłych. 


Godziny otwarcia biblioteki
Zagórów Trąbczyn
  poniedziałek 8:00 - 18:00 9:00 - 17:00
  wtorek 8:00 - 16:00 7:30 - 15:30
  środa 8:00 - 18:00 7:30 - 15:30
  czwartek 8:00 - 16:00 7:30 - 15:30
  piątek 8:00 - 18:00 7:30 - 15:30
  sobota pierwsza w miesiacu nieczynna