SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

Informacja

06.12.2018

Uwaga!

Informujemy, że z powodu choroby pracownika

w  dniu 6 grudnia biblioteka czynna do godziny 12.00.

Z kolei 7 grudnia pracujemy do godziny 16.00!

Brawo My! Brawo Wy!

26.11.2018

W dniach 15 -16 listopada odbywał się w Łodzi IX Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych. To najprawdopodobniej największe w kraju święto aktywnych bibliotekarzy, wciąż poszukujących inspiracji dla codziennej pracy. W tym roku spotkanie miało jeszcze bardziej uroczysty charakter: główna organizatorka wydarzenia - Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - świętowała wraz z nami 10-lecie istnienia! Nie brakło wzruszających i zabawnych wystąpień prelegentów ( gośćmi specjalnymi były Urszula Dudziak i Anna Bikont), pokazów nowych technologii, całego mnóstwa inspirujących warsztatów i rozmów w kuluarach. A wszystko to w pięknych i gościnnych wnętrzach Fabryki Sztuki w Łodzi. 

W tym roku naszą bibliotekę reprezentowały Joanna Kruczkowska i Katarzyna Połom. 

 

Uwaga : filia w Trąbczynie zamknięta przez 14 dni

22.11.2018

Szanowni Państwo, 

informujemy, że filia biblioteczna w Trąbczynie będzie nieczynna przez dwa kolejne tygodnie. Bardzo przepraszamy za wszelkie utrudnienia. 

 

Mirabelkowe warsztaty z uczniami klas II

13.11.2018

W listopadzie odbyły się kolejne spotkania  w ramach akcj "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy". Tym razem wzięli w nich udział uczniowie  klas II ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie. 

Pierwsze dni listopada w bibliotece

31.10.2018

Informujemy, że w piątek 2 listopada biblioteka czynna do godziny 16.00. Przypominamy również o pierwszej sobocie miesiąca tj. 3 listopada, kiedy możecie nas odwiedzić w godzinach od 9.00-14.00.

A tych, którzy mają dłuższy weekend i chęć na lekturę, już dzisiaj zapraszamy ( do godziny 18.00 biblioteka główna, a filia w Trąbczynie do 15:00 ) i zachęcamy do zaopatrzenia się w odpowiedno mroczną literaturę na Dziady / Halloween! "Muzeum dusz czyśćcowych" S. Grabińskiego aktualnie wypożyczone, jednak na półce wciąż czekają na Was powieści grozy takich autorów jak : S. Darda, G. Masterton, S.King, H.P. Lovecraft oraz E.A. Poe!

Mirabelkowe warsztaty z kasą V

30.10.2018

Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie wraz z wychowawczynią panią Dorotą Karaszewską wzięli udział w niezwykłej akcji czytelniczej "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy", zorganizowanej w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Nasza biblioteka włączyła się do akcji organizowanej przez Barbarę Morawiec, naczelną serwisu Lustro Biblioteki i Wydawnictwo Zielona Sowa i tym samym oficjalnie dołączyliśmy do obchodów 100-lecia niepodległości. Warsztaty  odbyły się 26 październikafilii biblitecznej w Trąbczynie, a przygotowała je  i poprowadziła, bibliotekarka Joanna Kruczowska.

SketchUp dla początkujących - kurs w bibliotece

29.10.2018

W ramach działalności naszego Lokalnego Klubu Kodowania odbywa się obecnie kurs obsługi programu SketchUp dla początkujących. Z inicjatywą organizacji takich zajęć wyszli nasi zaprzyjaźnieni blogerzy z Garage Makezone. Zajęcia poprowadzi Sara Matuszewska( która po raz kolejny zostaje naszą wolontariuszką ), a wspierać ją w działaniach będzie tata, Tomasz. 

czytaj dalej >>>

Ajpadki dla ekogromadki

26.10.2018

Takie spontaniczne hasło stało się hasłem rozpoznawczym dla nowego cyklu zajęć z wykorzystaniem naszych bibliotecznych iPadów. Sprzęty pozyskane w ramach konkursu "Tablety w twojej bibliotece" służą nam od 2015 roku i wciąż pojawiają się nowe pomysły, co do ich wykorzystywania. Tym razem otrzymałyśmy zaproszenie z Niepublicznego Przedszkola "Ekoludki" w Zagórowie, by dzieci tam uczęszczające wypróbowały kilka edukacyjnych aplikacji, dostosowanych do ich wieku.

Europejski Tydzień Kodowania 2018

19.10.2018

Po raz kolejny włączamy się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania ( a właściwie to dwóch tygodni: od 6 do 21 października ). Dzieci i młodzież odwiedzający bibliotekę mają możliwość wykorzystania naszych nieksiążkowych zasobów do zapoznania się z podstawami programowania lub doszlifowania umiejętności. Z tej oferty skorzystało 6 grup fanów technologii informacyjno-komunikacyjnych w różnym wieku:  uczniów zerówek, szkół podstawowych i osób dorosłych. 

czytaj dalej >>>

Akcja Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

11.10.2018

Nasza biblioteka włączyła się do akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”realizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. naczelna serwisu Lustro Biblioteki, natomiast współorganizatorem Wydawnictwo Zielona Sowa. Koordynatorem działań Biura Programu „Niepodległa” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z tej okazji organizujemy w bibliotece warsztaty, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, w których udział wezmą uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie oraz uczniowie trzech klas II ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Więcej informacji już wkrótce!

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.