SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

Paczka Literacka w Zagórowie - raz jeszcze podsumujmy

03.01.2018

 Zainteresowanym rozwijaniem umiejętności reporterskich przydać się może część książek z naszej Paczki Literackiej, które polecał uczniom Michał Larek w trakcie  spotkania, zaś w szczególności "Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall" autorstwa Jacka Antczaka.

Kreatywność młodzieży nie budzi wątpliwości, "pazur" i drobiazgowość, z jakimi uczniowie odmalowali wybrane wydarzenia czy cechy nauczycieli świadczy o tym, że w grupie uczestników warsztatów znalazło się kilka reporterskich talentów. Sami uczniowie ze zdziwieniem odkryli, jak niejednoznacznymi postaciami są nauczyciele, których wzięli pod lupę.

  

Uczniowie dzielą się swoimi pomysłami na reportaż o lubanym / nielubianym nauczycielu

Paczka Literacka to  akcja, zorganizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeńska Informacyjnego w Polsce oraz Wydawnictwo Agora, skierowana do bibliotek w całej Polsce. Instytucje, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, otrzymały bezpłatny pakiet, zawierający 21 książek i dwa audiobooki. Wśród nich: "Andrzej Wajda. Podejrzany" Beresia , "Anoda" P. Lipińskiego, "Kontener" K. Boni i Tochmana, "Laska Nebeska" M. Szczygła, "Moskaliki, czyli o wyższości Sarmacji nad inszymi nacjami"...

Wszystkie te tytuły są już dostępne w naszym księgozbiorze. Nic, tylko... sięgnąć po "Paczkę Literacką"! ;) 

A głodnym wrażeniom wizualnym polecamy odwiedziny w naszej galerii ( klik )

« inne aktualności