SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

Tabletowy Zawrót Głowy w OREWie- kolejne spotkania

26.03.2018

A jak wyglądały nasze kolejne spotkania?

Czwartek, 11 stycznia: Kolorowe mandale

Spotkaliśmy się po dłuższej przerwie w Ośrodku Rehabilitacyjni-Edukacyjno-Wychowawczym w Michalinowie Oleśnickim i wspólnie z Dziećmi stworzyliśmy unikatowe mandale, korzystając z aplikacji dostępnych na bibliotecznych iPadach. Przebieg i efekty półtoragodzinnych zajęć przedstawiamy w tym albumie.

 

 

18 stycznia: Toca Dance

Tego dnia nasza "Tabletmistrzyni", Katarzyna Połom miała przyjemność pracować ze zdolnymi choreografami! Grupa wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego wcieliła się w rolę twórców skomplikowanych układów tanecznych, wykorzystując do tej zabawy aplikację Toca Dance na naszych bibliotecznych iPadach. Każda z grup zapisała swoje projekty, byśmy mogli wspólnie wyświetlić każdy z filmów na laptopie. Pokaz nagrodzono burzą oklasków.

 

 

1 marca: Amazing Space Journey oraz Kodable

Na pierwszych marcowych zajęciach nasi ulubieńcy z OREW w Michalinowie testowali możliwości aplikacji Amazing Space Journey. Wycieczka w głąb galaktyki i obserwacja jej piękna sprawiła nam wielką frajdę. A przy okazji na jednej z dotąd nie zbadanych planet spotkaliśmy sympatycznych pluszowych Kosmitów, którym pomagaliśmy zdobyć energię pochodzącą z małych gwiazdek ( to taka nasza wspólna interpretacja aplikacji Kodable, dzięki której stawialiśmy pierwsze kroki w nauce programowania! ). Było super, dziękujemy Wychowawczyniom i Dzieciom za wspólną zabawę 

 

 

15 marca: Pisanki z Easter Eggs, Ester Sticker oraz wielkanocny Mahjong.

Tematykę naszego dzisiejszego spotkania zdominował temat zbliżających się świąt. A skoro Wielkanoc, to obyć się nie można bez pisanek, prawda? Skorzystaliśmy z aplikacji : Easter Eggs, Easter Sticker, mandali z Painting Easter oraz pograliśmy sobie w świąteczną edycję mahjonga ( Easter Eggs Mahjong Towers).

« inne aktualności