SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

14.05.2018

Na spotkanie z panem Tomaszem zaprosiliśmy uczniów klas zerowych ze Szkół Podstawowych  z Trąbczyna, Zagórowa i Łukomia, zatem cała sala kinowa wypełniona była, aż po brzegi.

Pochodzący z Hajnówki Tomasz Samojlik  odwiedził nas już po raz drugi i ponownie podbił serca wszystkich przybyłych na spotkanie. Okazało się , że autor tworzy komiksy  i książki dla dzieci od prawie dziewięciu lat, choć, jak sam przyznaje, pomysł ten narodził się w jego głowie już w wieku przedszkolnym. Jedną z bardziej znanych pozycji w jego twórczości jest zbiór książeczek o „Żubrze Pompiku”, którego losy toczą się w Puszczy Białowieskiej oraz komiks "Ryjówka Przeznaczenia". Warto wspomnieć, że każda książka Tomasza Samojlika, z racji jego wykształcenia przyrodniczego i wykonywanej pracy zawiera olbrzymią dawkę wiedzy dotyczącą danego zwierzęcia, jak i sporą liczbę ciekawostek na jego temat. Nic więc dziwnego, że dzieci były zachwycone osobą autora i jego zdolnościami plastycznymi, które po trosze nam zaprezentował rysując żubra Pompika.

    

Podczas spotkania  uczniowie mieli  również czas  na zadawanie pytań , na które autor cierpliwie odpowiadał, jak również mogli zakupić ksiażeczki i osobiście poprosić o autograf.

   

« inne aktualności