SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

Europejski Tydzień Kodowania 2018

19.10.2018

Dzieci z grup zerowych odwiedzały nas kolejno 8, 9 i 11 października, poznając bibliotekę w ramach corocznej akcji "Maluchy oczytane wiedzą, co jest grane!" i rozszyfrowując przy okazji tych wizyt dyktanda graficzne lub programując taniec robotów. 

Uczniowie klasy siódmej z Ratynia gościli u nas w środę 17 października. Młodzież ma już doświadczenie w programowaniu Ozobotów, a u nas mogli sprawdzić możliwości robotów Photon.

Drugoklasiści ze szkoły podstawowej w Zagorowie również świetnie bawili się z Photonkami w piątek 19 października. Tej grupie udało się jednocześnie wypróbować nasze planszówki Scottie Go!

Pierwsze spotkanie w ramach kursu "SketchUp dla (absolutnie) początkujących" nieprzypadkowo odbyło się właśnie podczas trwania Code Week 2018. Amatorzy druku 3D poszerzali swoje umiejętności o modelowanie w darmowej wersji programu SketchUp dzięki naszym wolontariuszom: Sarze i Tomaszowi Matuszewskim.  

A poza tym - prawie codziennie nasza drukarka 3D pracowała na najwyższych obrotach, bo projektowały ( tym razem w aplikacji Tinkercad ) i wytrwale drukowały swoje modele Ania i Wika. 

To był dla nas intensywny, ale bardzo miły Tydzień Kodowania...A za rok będzie jeszcze lepszy! :) 

 

 

« inne aktualności