SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

Akcja Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

11.10.2018

Nasza biblioteka włączyła się do akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”realizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. naczelna serwisu Lustro Biblioteki, natomiast współorganizatorem Wydawnictwo Zielona Sowa. Koordynatorem działań Biura Programu „Niepodległa” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z tej okazji organizujemy w bibliotece warsztaty, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, w których udział wezmą uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie oraz uczniowie trzech klas II ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Więcej informacji już wkrótce!

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Zagórowski Tydzień Zakazanych Książek

01.10.2018

Tydzień Zakazanych Książek już za nami! Co roku przybywa nam odwiedzających, a w tegorocznej zagórowskiej edycji wzięło udział równo 10 klas ze szkoły podstawowej. Oznacza to, że blisko setka młodzieży miało możliwość posłuchac i podyskutować o cenzurze, prawie do wolności słowa i kontrowesjach wokół literatury. Wszystko dzięki współpracy z polonistkami, nauczycielkami - bibliotekarkami szkolnymi i wychowawczyniami klas czwartych, piątych, siódmych, ósmych i klas gimnazjalnych, które od lat Tydzień Zakazanych Książek z Biblioteką Publiczną wpisują do swoich kalendarzy jako stały punkt na wrzesień.

Trwa Tydzień Zakazanych Książek

26.09.2018

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

07.09.2018

Relacja z KsięgoZbioru 2018

16.08.2018

Na szóstym zagórowskim KsięgoZbiorze pojawił się nieproszony deszcz. Oczywiście, aura do czytania dobra, tylko nie na trawce :) Nasza czytelnia zapełniła się fanami akcji promującej czytelnictwo. Do KsięgoZbioru przyłączyli się rownież policjanci z KPP w Słupcy w ramach projektu profilaktycznego "Dwa Światy". Dziękujemy za uczestnictwo i zamawiamy słoneczny, bezwietrzny dzień o temperaturze powietrza 25 stopni Celsjusza na następny rok.

KsięgoZbiór 2018

09.08.2018

Oratorium z wizytą w bibliotece

17.07.2018

W wtorek, 3 lipca odwiedziła naszą bibliotekę liczna i żywiołowa gromadka uczestników letnich półkolonii , organizowanych przez  Oratorium w Lądzie. Siedemdziesiątka dzieci i młodzieży wzięła udział w zajęciach z programowania robotów, rozgrywce w Scottie Go! oraz zapoznało się z różnymi rodzajami książek, w tym z książkami hybrydowymi. 

Kodowanie z biblioteką - dla pierwszaków z Trąbczyna

25.06.2018

W szkole podstawowej w Trąbczynie pięknie kodują pierwszaki! Cykl zajęć z kodowania przygotowała Anna Siuba z naszej filii bibliotecznej. Dziękujemy pani Mai Nowaczyk, wychowawczyni uczniów, za współpracę! 

czytaj dalej >>>

Tabletowy Zawrót Głowy w OREWie- spotkanie z Photonami

25.06.2018

Ostatnie w tym roku spotkanie z amatorami nowych technologii w OREW-ie poświęciliśmy na zapoznanie się dzieciaków z Photonami, nowymi robotami w naszej bibliotece. Urocze małe stworki od razu zdobyły serducha dzieci i wychowawczyń, a grupa w lot pojęła, jak zaprogramować Photony, by na zajęciach zrobiło się bardzo wesoło. 

czytaj dalej >>

Ocean to pikuś... - zagórowska premiera książki Łukasza Wierzbickiego

25.06.2018

Siódmego czerwca 2018 roku Łukasz Wierzbicki porwał nas w pasjonującą podróż kajakiem po Oceanie Atlantyckim od Afryki po Amerykę ( i z powrotem ) wraz z Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek dokonał tak karkołomnego czynu, mając lat 65! Wszystko z okazji zagórowskiej promocji najnowszej książki tak lubianego przez nas Autora.

W spotkaniu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z gminy Zagórów.

czytaj dalej >>>