SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

08.05.2018

Informacja

26.04.2018

Drodzy Czytelnicy!
W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym
informujemy ,że zmianie ulegają godziny otwarcia biblioteki.
W następnym tygodniu ( z wyłączeniem 1 i 3 maja) pracujemy od godziny 8.00 - 16.00. Czekamy na was również w sobotę 5 maja od godziny 9.00-14.00. Zachęcamy do wypożyczania książek na majówkę, zwłaszcza, że ostatnio w naszym katalogu pojawiło się dużo nowości wydawniczych!

Obchodzimy Światowy Dzień Książki

24.04.2018

23 kwietnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszej bibiliotece świętowaliśmy  go wspólnie z uczniami klas zerowych, i to aż przez dwa dni!

Kodowanie w bibliotece - zapraszamy do wspólnej zabawy

12.04.2018

Jeszcze w marcu otrzymałyśmy wiadomość, że nasza Biblioteka przeszła pomyślnie proces rekrutacji i znalazła się na liście 85 bibliotek z całej Polski, które w ramach nowego projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce otrzymają fantastyczne zestawy do nauki programowania: trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej, trzy tablety Huawei MediaPad T3  oraz trzy gry Scottie Go! Projekt nosi nazwę "Kodowanie w bibliotece", a fundacja zaprosiła do udziało w nim biblioteki, które brały udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. 

Umowy już podpisane, czekamy na kuriera z przesyłką... Taki podarunek zobowiązuje - dlatego już dziś zapowiadamy: będzie się działo! 

Cyber@ktywny Zagórów 2018: kontynuujemy szkolenia

26.03.2018

Również w bibliotece główniej nie przestajemy szkolić osób dorosłych w zakresie umiejętności cyfrowych. Zajęcia prowadzą bibliotekarki-Latarniczki PCRS: Joanna Kruczkowska oraz Katarzyna Połom. Na dotychczasowych spotkaniach w tym roku przypomniałyśmy wiadomości z ubiegłorocznych szkoleń: takich jak obsługa poczty e-mail czy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatów, smartfonów i tabletów ( zgrywanie na dysk komputera ), porządkowanie plików na dysku ( katalogi, foldery - tworzenie, kopiowanie, usuwanie ). Z nowych tematów: zrealizowałyśmy temat o zakupach online, który wzbogaciłyśmy nie tylko o wspólny zakup pendrivów na Allegro, lecz również w "zajęcia terenowe", podczas których wspólnie odebrałyśmy przesyłkę z paczkomatu. 

Cyber@ktywny Trąbczyn 2018

26.03.2018

W filii bibliotecznej w Trąbczynie dbamy o rozwój kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Zajęcia prowadzą bibliotekarki : Anna Siuba i Katarzyna Połom ( Latarniczka PCRS ). Aktualnie trwające spotkania przeznaczone są dla osób, które pierwsze kroki z komputerem i internetem mają już za sobą, ale chcą sprawniej poszukiwać informacji na różne tematy, przechowywać i porządkować dane, nauczyć się krytycznego spojrzenia na ogrom informacji z sieci oraz zadbać o bezpieczeństwo.

Na naszych spotkaniach pojawiają się zaprzyjaźnione panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trąbczynie, ale zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biblioteką.

Tabletowy Zawrót Głowy w OREWie- kolejne spotkania

26.03.2018

"Tabletowy Zawrót Głowy w OREW-ie" to zajęcia, które już trzeci rok z rzędu prowadzi w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym nasza "Tabletmistrzyni", Katarzyna Połom. Dzięki trzem iPadom otrzymanym w ramach projektu Tablety w Twojej Bibliotece możemy realizować najśmielsze pomysły na wykorzystanie nowych technologii we wspieraniu rozwoju i edukacji dzieci z niepełnosprawnościami psychoruchowymi.

Zabawa jest przednia, a dzieciaki bardzo sprawnie radzą sobie z "rozpracowaniem" kolejnych zadań, jakie stawia przed nimi animatorka. A wszystko dzięki życzliwości dyrektor ośrodka, pani Marioli Trybuś i fantastycznym wychowawczyniom, paniom : Renacie Jakubowskiej i Paulinie Maliszewskiej, z którymi świetnie się nam współpracuje.  

Dla Niepodległej 1918-2018: wystawa

06.03.2018

"Dla Niepodległej:1918-2018" - taki tytuł nosi wystawa, którą od wczoraj podziwiać można w czytelni naszej biblioteki głównej. 

Prezentowane na niej makiety i zbiory numizmatyczne są częścią kolekcji pana Jana Kloca i zostały przygotowane specjalnie z myślą o stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ponadto 22 marca czeka na Państwa wykład pt. "Odrodzenie Polski w myśli i czynie Józefa Piłsudskiego", który wygłosi w sali kinowej MGOK prof. dr hab. Grzegorz Nowik.

Zapraszamy serdecznie!

O feriach z kodowaniem

01.03.2018

Drugi tydzień ferii w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie minął pod hasłem kodowania. Pierwsze kroki w nauce programowania stawiały dzieci i młodzież w bardzo różnych wieku, a trudność łamigłówek dostosowana została do ich wiedzy i umiejętności. Po raz pierwszy udostępniona do powszechnego użytku została  także drukarka 3D, której budowa zakończyła się w bibliotece pod koniec 2017 roku. Wszystko to w ramach działalności bibliotecznego Lokalnego Klubu Kodowania.