SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

Nowi Czytelnicy w bibliotece

12.06.2018

12 czerwca uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie zostali uroczyście pasowani na Czytelników naszej biblioteki.Cieszymy się bardzo, że zyskaliśmy tak duże grono nowych czytelników :)

   

czytaj dalej >>>

Uwaga, uwaga!

01.06.2018

W dniu 1 czerwca biblioteka główna czynna od godziny 8:00 do 16:00. Nie pracujemy w sobotę 2 czerwca, przesuwając ten dyżur na 9 czerwca w godzinach 9:00-14:00. 

Od 11 do 22 czerwca biblioteka główna również pracuje od 8:00 do 16:00 ze względu na inwentaryzację księgozbioru w filii. 

 

Od 13 do 18 czerwca filia w Trąbczynie będzie nieczynna.

 

"Ocean to pikuś"- zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

14.05.2018

Za niecały miesiąc ( dokładnie 7 czerwca ) gościem biblioteki będzie Łukasz Wierzbicki - autor uwielbianych przez dzieciaki książek podróżniczo- historyczno - przygodowych ( Afryka Kazika, Machiną przez Chiny, Dziadek i niedźwiadek ), odkrywca i redaktor wspomnień i listów wspaniałych polskich podróżników: Kazimierza Nowaka ( Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd ) oraz małżeństwa Haliny i Stanisława Bujakowskich ( Mój chłopiec, motor i ja ) i autor zbioru mitów słowiańskich ( Drzewo ).

Tym razem - za sprawą swej najnowszej książki - zabierze nas w pasjonującą podróż kajakiem po rozszalałym Oceanie Atlantyckim  od Afryki po Amerykę wraz z Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek dokonał tak karkołomnego czynu...w wieku 65 lat! 

Gotowi na przygodę? Odwiedźcie nas 7 czerwca o godz. 10:00! 

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

14.05.2018

W tym roku świętowanie  "Tygodnia  Bibliotek" rozpoczęliśmy od spotkania z niezwykłym człowiekiem. Tomasz Samojlik, bo o nim mowa, przyjechał do nas  z  samej Puszczy Białowieskiej. Na co dzień  pracownik naukowy Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, ale również doskonały rysownik, ilustrator  oraz autor wielu  książek  i komiksów adresownaych dla dzieci.

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

08.05.2018

Informacja

26.04.2018

Drodzy Czytelnicy!
W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym
informujemy ,że zmianie ulegają godziny otwarcia biblioteki.
W następnym tygodniu ( z wyłączeniem 1 i 3 maja) pracujemy od godziny 8.00 - 16.00. Czekamy na was również w sobotę 5 maja od godziny 9.00-14.00. Zachęcamy do wypożyczania książek na majówkę, zwłaszcza, że ostatnio w naszym katalogu pojawiło się dużo nowości wydawniczych!

Obchodzimy Światowy Dzień Książki

24.04.2018

23 kwietnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszej bibiliotece świętowaliśmy  go wspólnie z uczniami klas zerowych, i to aż przez dwa dni!

Kodowanie w bibliotece - zapraszamy do wspólnej zabawy

12.04.2018

Jeszcze w marcu otrzymałyśmy wiadomość, że nasza Biblioteka przeszła pomyślnie proces rekrutacji i znalazła się na liście 85 bibliotek z całej Polski, które w ramach nowego projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce otrzymają fantastyczne zestawy do nauki programowania: trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej, trzy tablety Huawei MediaPad T3  oraz trzy gry Scottie Go! Projekt nosi nazwę "Kodowanie w bibliotece", a fundacja zaprosiła do udziało w nim biblioteki, które brały udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. 

Umowy już podpisane, czekamy na kuriera z przesyłką... Taki podarunek zobowiązuje - dlatego już dziś zapowiadamy: będzie się działo! 

Cyber@ktywny Zagórów 2018: kontynuujemy szkolenia

26.03.2018

Również w bibliotece główniej nie przestajemy szkolić osób dorosłych w zakresie umiejętności cyfrowych. Zajęcia prowadzą bibliotekarki-Latarniczki PCRS: Joanna Kruczkowska oraz Katarzyna Połom. Na dotychczasowych spotkaniach w tym roku przypomniałyśmy wiadomości z ubiegłorocznych szkoleń: takich jak obsługa poczty e-mail czy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatów, smartfonów i tabletów ( zgrywanie na dysk komputera ), porządkowanie plików na dysku ( katalogi, foldery - tworzenie, kopiowanie, usuwanie ). Z nowych tematów: zrealizowałyśmy temat o zakupach online, który wzbogaciłyśmy nie tylko o wspólny zakup pendrivów na Allegro, lecz również w "zajęcia terenowe", podczas których wspólnie odebrałyśmy przesyłkę z paczkomatu.