SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

Cyber@ktywny Trąbczyn 2018

26.03.2018

W filii bibliotecznej w Trąbczynie dbamy o rozwój kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Zajęcia prowadzą bibliotekarki : Anna Siuba i Katarzyna Połom ( Latarniczka PCRS ). Aktualnie trwające spotkania przeznaczone są dla osób, które pierwsze kroki z komputerem i internetem mają już za sobą, ale chcą sprawniej poszukiwać informacji na różne tematy, przechowywać i porządkować dane, nauczyć się krytycznego spojrzenia na ogrom informacji z sieci oraz zadbać o bezpieczeństwo.

Na naszych spotkaniach pojawiają się zaprzyjaźnione panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trąbczynie, ale zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biblioteką.

Tabletowy Zawrót Głowy w OREWie- kolejne spotkania

26.03.2018

"Tabletowy Zawrót Głowy w OREW-ie" to zajęcia, które już trzeci rok z rzędu prowadzi w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym nasza "Tabletmistrzyni", Katarzyna Połom. Dzięki trzem iPadom otrzymanym w ramach projektu Tablety w Twojej Bibliotece możemy realizować najśmielsze pomysły na wykorzystanie nowych technologii we wspieraniu rozwoju i edukacji dzieci z niepełnosprawnościami psychoruchowymi.

Zabawa jest przednia, a dzieciaki bardzo sprawnie radzą sobie z "rozpracowaniem" kolejnych zadań, jakie stawia przed nimi animatorka. A wszystko dzięki życzliwości dyrektor ośrodka, pani Marioli Trybuś i fantastycznym wychowawczyniom, paniom : Renacie Jakubowskiej i Paulinie Maliszewskiej, z którymi świetnie się nam współpracuje.  

Dla Niepodległej 1918-2018: wystawa

06.03.2018

"Dla Niepodległej:1918-2018" - taki tytuł nosi wystawa, którą od wczoraj podziwiać można w czytelni naszej biblioteki głównej. 

Prezentowane na niej makiety i zbiory numizmatyczne są częścią kolekcji pana Jana Kloca i zostały przygotowane specjalnie z myślą o stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ponadto 22 marca czeka na Państwa wykład pt. "Odrodzenie Polski w myśli i czynie Józefa Piłsudskiego", który wygłosi w sali kinowej MGOK prof. dr hab. Grzegorz Nowik.

Zapraszamy serdecznie!

O feriach z kodowaniem

01.03.2018

Drugi tydzień ferii w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie minął pod hasłem kodowania. Pierwsze kroki w nauce programowania stawiały dzieci i młodzież w bardzo różnych wieku, a trudność łamigłówek dostosowana została do ich wiedzy i umiejętności. Po raz pierwszy udostępniona do powszechnego użytku została  także drukarka 3D, której budowa zakończyła się w bibliotece pod koniec 2017 roku. Wszystko to w ramach działalności bibliotecznego Lokalnego Klubu Kodowania.

Konkurs

09.02.2018

 

Maszyna do Pisania - szkoła warsztatów pisarskich, założona w 2012 roku przez autorkę bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzynę Bondę, ogłasza konkurs pisarski dla mieszkańców Wielkopolski. Nagrodą dla najlepszych jest udział w warsztatach (na koszt Organizatora) z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim oraz opublikowanie opowiadania w antologii. Wygrywa aż 18 autorów. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Więcej informacji : http://www.maszynadopisania.pl/konkurs-pisarski-na-opowiad…/

Uwaga!

08.02.2018

                                                          Drodzy Czytelnicy!


Informujemy, że w dniu dzisiejszym i 9 lutego (piątek) biblioteka czynna tylko do godziny 16.00. W pierwszym tygodniu ferii również zmienia się czas otwarcia biblioteki. Możecie nas odwiedzać od godziny 8.00 -  16.00. Od drugiego tygodnia ferii pracujemy już w normalnych godzinach i w poniedziałki, środy oraz piątki czekamy na was do godziny 18.00!

Paczka Literacka w Zagórowie - raz jeszcze podsumujmy

03.01.2018

Bogata we wspaniałe tytuły zawartość Paczki Literackiej zainspirowała nas do zaproponowania młodzieży warsztatów pisarskich. W arkana sztuki reporterskiej wprowadzał uczniów klas gimnazjalnych z zagóroskiej szkoły podstawowej Michał Larek. 

Warsztaty odbyły się 14 listopada. Prowadzący Michał Larek to autor powieści kryminalnych, wykładowca oraz trener kreatywnego pisania.W trakcie spotkania pisarz zapoznał uczniów z zasadami tworzenia reportażu i zachęcił ich do niesztampowego myślenia przy próbie zmierzenia się z wybranym tematem...